Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sportowa i oszczędna Octavia!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sportowa i oszczędna Octavia!!!

    Witam,

    Jeszcze raz witam serdecznie -dopiero zaczynam więc mogę pytać o głupoty proszę o wyrozumiałość.

    Mam Oktawkę II niedawno - ma przejechane 400 km. Generalnie autko klasa mechanika super silnik już poprawiony w MT. Byłbym bardzo zadowolony gdyby nie ten hałas w aucie...
    Nie wiem co jest tego przyczyną jeździłem modelem testowym i innymi dieslami ale Oktawia jest bardzo głośna.
    Jest wyczuwalny rezonans tak jak by tłumik do czegoś dotykał lub silnik miał popsutą poduszkę nie wiem... bardzo mnie to irytuje.
    Ponadto dużo drgań jest przenoszonych po karoserii.
    Dodam że w modelu testowym tego nie zauważyłem - jutro umówiłem się jeszcze raz na jazdę aby to porównać i może przy okazji odstawie autko do ASO. Co może być tego przyczyna - a może ten typ tak ma?

    Silnik 1.9 TDi po tuningu ma 132 ps.

    Pozdrawiam,
    neptunX
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Sportowa i oszczędna Octavia!!!

    Już niebawem Skoda Octavia RS będzie dostępna także w wersji wysokoprężnej. Jak donoszą źródła, czeski producent zamierza wprowadzić taką opcję do swojego zestawienia modeli.

    Jak do tej pory, najszybsza wersja modelu Octavia była zasilania dwulitrową jednostką benzynową zaczerpniętą wprost z modelu Volkswagen Golf GTI. Sukces jaki odniosło zastosowanie silnika wysokoprężnego w modelu Fabia RS, zadecydował, że Skoda jest gotowa dokonać eksperymentu na kolejnym samochodzie, lecz tym razem z wyższej półki.

    Silnik RS TDI o pojemności dwóch litrów jest w stanie zaoferować moc rzędu 168 koni mechanicznych. Sto kilometrów na godzinę osiąga bezproblemowo w ciągu ośmiu sekund. Jego spalanie natomiast może być utrzymane na poziomie 6l/100km przy zachowaniu w miarę dynamicznej jazdy. Prawdopodobnie już w bardzo niedługim czasie koncern ogłosi oficjalne dodanie tej wersji silnikowej do zestawienia modeli.

    W wyglądzie samochodu nie zajdą raczej żadne znaczące zmiany i będzie on wyglądać tak jak standardowa wersja RS napędzana benzyną. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych, a jego cena najprawdopodobniej wyniesie około 103 tysięcy złotych.
    [mojeauto.pl - ]link"]Link ]
    -----------------------------
    jeeeeeee, bedzie moja! :szeroki_usmiech
    Załączone pliki
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez szkoda
      Silnik RS TDI o pojemności dwóch litrów jest w stanie zaoferować moc rzędu 168 koni mechanicznych.

      hmm.Wydaje mi się,że w audikach taki silnik montują o mocy 180KM.Czemu w naszych czeszkach zawsze muszą tych kilka kucy w pole wypuścić :?:
      A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
      AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
      O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
      -------------------------------------------------
      Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

      Komentarz


      • #4
        Kurka fajnie
        Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
        Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
        BMW serii 3... Radość z jazdy.

        Komentarz


        • #5
          jak bym jeszcze miał tyle kasy na zakup jej :?
          DACAR.team

          Komentarz


          • #6
            "Osiolkowi w zloby dano, w jednym..."
            Sam nie wiem co bym wybral... :|
            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

            STOP ECO-TERRORISM!

            Komentarz


            • #7
              Piotrek only TDi :jump:
              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
              BMW serii 3... Radość z jazdy.

              Komentarz


              • #8
                ja juz sie po cichu zasadzam, albo na "zwykla" RSke albo na ta TDI
                tylko ten manual... :P
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez szkoda
                  ja juz sie po cichu zasadzam, albo na "zwykla" RSke albo na ta TDI
                  tylko ten manual... :P
                  W Golfie GTI jest DSG to może z czasem do Skodziny tez dadzą

                  Ja bym chętnie taką RSke wciągnął - ekonomiczność diesla jest dla mnie kluczowym argumentem
                  Leon FR 2.0TDI 170KM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez splawik
                    Zamieszczone przez szkoda
                    Silnik RS TDI o pojemności dwóch litrów jest w stanie zaoferować moc rzędu 168 koni mechanicznych.

                    hmm.Wydaje mi się,że w audikach taki silnik montują o mocy 180KM.Czemu w naszych czeszkach zawsze muszą tych kilka kucy w pole wypuścić :?:
                    raczej o mocy 170KM a to juz ta sama moc :P

                    Komentarz


                    • #11
                      Ten TDI (170 PS) różni sie tylko programem? czy dali cuś więcej? (turbina,tłoki) Zastanawiam sie czy dalsze podkrecanie nie bedzie gwoździem do trumny :|
                      ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                      www.wasilewski-foto.pl
                      KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                      Komentarz


                      • #12
                        wasyl, Tak zmienili zasadniczo zasilanie na piezo pompo wtryski i moze bedzie tez FAP pewnie montowany.
                        Jak stary ARL kreci sie do 200KM to ten 2.0 tez na tyle pojdzie :twisted:
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X